Pompy

Pompy zatapialne

Ekologiczne i wydajne pompy zatapialne odznaczają się efektywnością a zarazem oszczędnością nawet przy niższych mocach. Ekstremalnie stabilny wałek napędowy sprawia, że bezpośrednie siły efektywnie działają na pompowane medium. Spiralne krawędzie ścinające, pewnie działający system rozrywający włókna i korpus o dużej objętości skutecznie zabezpieczają pompę przed zatykaniem lub zakleszczaniem się w niej obcych ciał.

Wysokociśnieniowe pompy zatapialne TMHP są wynikiem doświadczenia i konsekwentnego rozwoju. W odróżnieniu od pompy TMP, w pompie TMHP wlot zasysanego medium odbywa się od góry, co umożliwia wytwarzanie wyższego ciśnienia tłoczenia. Przez co pracują one stabilnie i niezawodnie, są bardzo wydajne, efektywne a jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Zastosowanie pomp zatapialnych:

 • w zbiornikach naziemnych otwartych lub zadaszonych
 • w studzienkach i zbiornikach spływowych otwartych lub ze stropem, system Vorgrube z dyszą mieszającą lub bez
 • na wózku transportowym typu Trioport z dyszą mieszającą lub bez
 • na stojaku ze stali szlachetnej

Pobierz:

Pompy zanurzeniowe

Pompy zanurzeniowe na długim wale typu LKP mogą spełniać podwójną funkcję pompowania a przy zastosowaniu specjalnej dyszy również mieszania cieczy w mniejszych zbiornikach. Poprzez szczególnie masywne wykonanie charakteryzują się długą żywotnością. Umożliwia to również zastosowanie ich w szczególnych warunkach w zbiornikach z gnojowicą również z zawartością włókien.

Kolejnym etapem rozwoju pomp zanurzeniowych na długim wale jest pompa wysokociśnieniowa typu LHP, która jednocześnie pompuje, miesza i rozdrabnia gnojowicę. W odróżnieniu od pompy LKP, w pompie LHP wlot zasysanego medium odbywa się od góry, co umożliwia wytwarzanie wyższego ciśnienia tłoczenia. Dlatego pompa LHP nadaje się szczególnie do gęstych cieczy.

Wszystkie pompy zanurzeniowe na długim wale napędzane silnikiem elektrycznym posiadają elastyczne sprzęgło przeciążeniowe. Gumowy pierścień typu Hardy sprzęgła przeciążeniowego powoduje wytłumianie obciążeń dynamicznych wału przez co chroni system napędowy pompy. Zatopiona w gumie siatka z tkaniny gwarantuje pierścieniowi większą wytrzymałość i żywotność w każdym przypadku zastosowania.

Wszystkie dotychczas wyprodukowane pompy TKP i RMP można wyposażyć w sprzęgło przeciążeniowe.

Zastosowanie pomp zanurzeniowych z napędem elektrycznym lub z WOM ciągnika

 • w zbiornikach podziemnych otwartych lub ze stropem system „Vorgrube” z dyszą mieszającą lub bez
 • w studzienkach i zbiornikach spływowych otwartych i ze stropem, z rurą tłoczną mocowane do krawędzi lub stropu z dyszą mieszającą lub bez


 • bez studzienki z własnym zbiornikiem buforowym P.O.V. Box
 • bez studzienki montowana bezpośrednio na rurze spływowej
 • na wózku transportowym typu Trioport z dyszą mieszającą lub bez
 • mocowana do ciągnika uchwytem trójpunktowym napędzana z WOM, z dyszą mieszającą lub bez

Pobierz:

Pompy z tłokami obrotowymi

Firma Stallkamp konsekwentnie stawia na efektywność. Charakterystyczne jest to, że nasze pompy z tłokami obrotowymi DKP są ekstremalnie żywotne, posiadają duże wydajności przy niskich kosztach eksploatacji i obsługi. Genialnym jest fakt, że tam gdzie inne pompy po przepompowaniu tysięcy metrów sześciennych nie nadają się do dalszego użytku, w naszych wymienia się tylko te części, które intensywniej zużyją się w trakcie eksploatacji. Taka konstrukcja pompy działa na zasadzie wyporu: dojrzały system z przekonywującymi zaletami. Odnośnie pomp z tłokami obrotowymi DKP zasada wyporu realizowana jest poprzez dwa przeciwbieżnie obracające się po sobie tłoki. Przez to można osiągać wysokie ciśnienia tłoczenia, które może być utrzymywane przez długi czas na stałym poziomie.

Zastosowanie pomp z tłokami obrotowymi

 • z napędem z WOM ciągnika na ramie trójnożnej
 • z napędem elektrycznym na konsoli

Pobierz:

Pompa odśrodkowa wysokociśnieniowa 4,0kW

Pompa odśrodkowa wysokociśnieniowa przeznaczona jest dla systemów, gdzie wymagane jest wysokie ciśnienie tłoczenia przy stosunkowo niskim poborze mocy. Obudowa pompy i wirnik wykonane są z ze stali szlachetnej. Standardowo po stronie ssącej pompa posiada kołnierz PCV 2 ½”, a po stronie tłocznej 2”. Temperatura pompowanego medium nie powinna przekraczać 70°C.

Zastosowanie:

 • Pompowanie pasz płynnych i innych rzadkich cieczy takich jak: serwatka, drożdże piwne, chude mleko, woda itd.
 • Pompowanie gnojówki i rozcieńczonej gnojowicy bez zawartości włókien.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ