Biogaz

Zielona energia to ogromny potencjał, który tkwi w naturze.

Biomasę, gnojowicę, rośliny energetyczne i odpady przemysłu spożywczego można zamienić na energię i płynny oraz  stały nawóz organiczny. Aby efektywnie przeprowadzić ten proces potrzebna jest instalacja biogazowa wyposażona w najwyższej jakości komponenty. Wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu komór fermentacyjnych, systemów mieszania, pompowania i separacji pozwala nam skutecznie rozwiązywać problemy techniczne, optymalizować procesy i modernizować instalację tak, aby biogazownia mogła być pewnym źródłem dochodów.

Proponujemy Państwu kompleksowe rozwiązania instalacji biogazowych lub biometanowych o dowolnej mocy

opartych na wszystkich typach substratów w kooperacji z wieloma renomowanymi krajowymi i zagranicznymi firmami technologicznymi.

Kompletne komory fermentacyjne ze stali szlachetnych

W czasie fermentacji bioodpadów występuje specyficzna wartość pH oraz zawarte w biogazie amoniak i siarkowodór związki bardzo agresywne, które w podwyższonej temperaturze niszczą niezabezpieczoną powierzchnię zbiornika.

Dlatego firma Stallkamp oferuje zbiorniki ze stali szlachetnych, które  w strefie styku z masą płynną wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4301 (V2A), a w strefie styku z biogazem ze stali stal kwasoodporna 1.4571 (V4A).

. Żeby ze zbiornika powstała komora fermentacyjna należy go wyposażyć w wiele komponentów: gazoszczelny dach z podwójnej membrany lub izolowanych blach, ogrzewanie, izolację zewnętrzną z płyt styrodurowych osłoniętych trapezową blachą elewacyjną oraz włazy i przejścia.

Gazoszczelne zbiorniki masy pofermentacyjnej

W celu efektywniejszego wykorzystania pozostającego w masie pofermentacyjnej potencjału gazowego i ochrony środowiska stosuje się gazoszczelne zbiorniki, w których nadal występuje proces produkcji biogazu.

Systemy mieszania komór fermentacyjnych

Wszyscy użytkownicy biogazowni przekonali się, że optymalnie dobrany system mieszania gwarantuje stabilny i wydajny proces produkcji biogazu.

System taki powinien spełniać cztery podstawowe funkcje:

  • wmieszanie świeżej porcji substratów
  • rozbijanie tworzącego się kożucha lub osadu
  • wytworzenie ruchu utrzymującego jednakową temperaturę w całej objętości
  • wytwarzanie ruchu ułatwiającego uwalnianie  pęcherzyków biogazu

Wieloletnie doświadczenie opierające się na bazie produkowanych przez firmę Stallkamp mieszadeł, pozwala, na podstawie danych o substratach, wielkości i kształcie komór fermentacyjnych, zaproponować rozwiązania spełniające powyższe funkcje. Przy możliwie niskich kosztach inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Przepompownie

Poprzez szeroki wybór typów i mocy pomp własnej produkcji firma Stallkamp jest w stanie zapewnić transport płynnych substratów i masy pofermentacyjnej pomiędzy wszystkimi zbiornikami na biogazowni.

Obróbka płynnych substratów i masy pofermentacyjnej

Jednym ze sposobów przerabiania płynnych substratów i masy pofermentacyjnej jest jej separowanie w celu oddzielenia frakcji stałej i ciekłej. Do tego mogą posłużyć separatory produkowane przez firmę Stallkamp.

W zależności od warunków i oczekiwań możemy stworzyć systemy stacjonarne składające się z jednego z naszych separatorów i dowolnej pompy lub jednostki mobilne, które w bardzo krótkim czasie są gotowe do działania.

Zapraszamy do współpracy.

Jak oceniasz tą podstronę?
Menu Home Kontakt Katalog